Weselna playlista

Dobór odpowiedniej oprawy uroczystości weselnej to nie lada wyzwanie dla przyszłych państwa młodych. Każdy przecież pragnie, aby ten wielki dzień uświetnić poprzez wybór gustownie udekorowanej sali weselnej, olśniewające kreacje, czy niebanalne menu. Przyszli małżonkowie stają także przed dylematem, jakie wybrać piosenki na wesele. 

To jest do tańca kawałek

Większość gości weselnych, którzy przybywają na tą niecodzienną uroczystość przychodzi po to, aby wspólnie z młodą parą przeżywać chwile pełne wzruszeń, ale także po to, by dobrze się bawić. A muzyka, która porywa do tańca to gwarancji udanej imprezy. 

I tak na weselach nie może zabraknąć ponadczasowych szlagierów, przy których pozdzierają obcasy goście w różnym wieku. Weselna playlista powinna więc zawierać przeboje Boney M, Modern Talking oraz rodzime hity Krzysztofa Krawczyka czy Anny Jantar. Nie powinno zabraknąć też klasycznego walca oraz przebojów w gorącym rytmie latino. 

No i oczywiście każda weselna lista przebojów ma kilka swoich czarnych koni, które poderwą do tańca nawet najbardziej oporną ciotkę. Należy do nich hit Zenka Martyniuka „Przez twe oczy zielone”, czy „Ona tańczy dla mnie” zespołu Weekend. 

Na prawo, na lewo, w górę i w dół…

Prawdopodobnie na uroczystości weselnej znajdzie się także grono miłośników tradycyjnych, ludowych przyśpiewek i przy jednym ze stołów ktoś zaintonuje „Szła dzieweczka do laseczka”. Na taką okoliczność zespół, lub didżej także powinni być przygotowani i pozwolić na kontynuację biesiadnych brzmień. Goście przynajmniej przez godzinę będą falować „na prawo, na lewo, w górę i w dół…”, rzewnie wzdychać do czarnych oczu i cyganeczki Zosi, czy wreszcie śpiewać „Kto w styczniu urodzony jest…”. 

Pierwszy taniec

Zastanawiając się, jakie wybrać piosenki na wesele młoda para staje także przed najpoważniejszym dylematem – który utwór mógłby pełnić rolę pierwszego tańca. O ile w przypadku całej playlisty warto brać pod uwagę preferencje gości i zadbać o muzykę, która przypadnie do gustu większości z nich, o tyle pierwszy taniec to indywidualny wybór panny i pana młodego. Być może będzie to utwór Eda Sheerana, przy którym pierwszy raz wspólnie tańczyli na przyjęciu u przyjaciół, albo piosenka Seweryna Krajewskiego, którą na pierwszy taniec wybrali wiele lat temu ich rodzice. 

Wybierając melodię, która zapoczątkuje szaleństwo na parkiecie najlepiej kierować się głosem serca i dobrać naprawdę wyjątkowy i wiele znaczący dla młodych utwór. Wesele to w końcu ich wielkie święto, dzień sformalizowania uczucia, przypieczętowania miłości, której historię piszą także ulubione piosenki. 

Repertuar weselny to składanka tanecznych przebojów, biesiadnych przyśpiewek, przy których cała sala będzie pląsać. Ale to także pierwszy taniec, najważniejszy dla młodej pary wycinek ich własnej historii, która dopiero na dobre się zaczyna…